taropak
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
WiSpak sp. z o.o. - Materiały i urządzenia do pakowania

WiSpak sp. z o.o. - Materiały i urządzenia do pakowania

Maszyny Pakujące Vincent Sp. z o.o.

Maszyny Pakujące Vincent Sp. z o.o.

Food Pack Sp. z o.o.

Food Pack Sp. z o.o.

WASTROL sp. z.o.o.

WASTROL sp. z.o.o.

Poleć nas innym
PLASTPOL 2011 większy o 20%
(2011-05-23)

PLASTPOL 2011 większy o 20%

Tony nowoczesnego sprzętu, setki nowości i 680 wystawców z aż 31 państw. Tak jedynie w skrócie można opisać jedną z największych wystaw tej branży w Europie – XV Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL organizowane w Targach Kielce od 24 do 27 maja.

PLASTPOL bije rekordy zarówno pod względem liczby wystawców, jak i powierzchni, na jakiej goście zaprezentują swoje produkty. To najbardziej międzynarodowa wystawa w Polsce. Aż w 6 halach maszyny pokażą firmy z całego świata. Wśród nich są przedstawiciele Niemiec, Włoch, Szwecji, Austrii, Francji, Korei, Szwajcarii, Chin, Tajwanu, Czech, Holandii, Turcji, Węgier, Hiszpanii, Portugalii, Ukrainy, Japonii, Belgii, USA, Tajlandii, Słowacji, Danii, Wielkiej Brytanii, Indii, Arabii Saudyjskiej, Izraela, Egiptu, Słowenii, Litwy, Łotwy i Polski. Ponad połowa z wystawców to firmy zagraniczne. Stąd też PLASTPOL od wielu lat jest najbardziej międzynarodową imprezą targową w Polsce.

Na targach PLASTPOL znaleźć będzie można maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw. Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty zaoferowały również firmy z branży opakowań z tworzyw sztucznych. To tutaj można obejrzeć całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów.

Po raz pierwszy zakres branżowy targów został poszerzony o gumę.

Swój udział w targach PLASTPOL 2011 potwierdziły czołowe firmy z branży. Wśród producentów i dystrybutorów maszyn znajdą się między innymi: A.Marciniak, Arburg, Autodesk, Battenfeld, BMB, Demag, Desma, Dopak, Elbi,  Engel, Erema, MT Recykling, Muehsam, Nissei, Plastigo, Plastline, Reifenhauser, Stork, Wadim Plast, Wema. Z kolei wśród firm tworzywowych stoiska zaprezentują A.Schulman, Albis, Ampacet, Ashland, Azoty, Basf, Bassel Orlen, Biesterfeld, Borealis, Brenntag, Gabriel Chemie, Resinex, Sabic, TVK.

Nowości zaprezentują niemal wszyscy wystawcy.

Po raz drugi już w związku z targami odbywa się specjalny konkurs dla polskich branżowców OMNIPLAST. Wydarzenie współorganizowane jest przez tworzywa.pl. Finał zmagań odbędzie się właśnie w Targach Kielce. Tam 10 finalistów zmierzy się w pisemnym teście na tematy związane z technologiami przetwórstwa TS oraz właściwościami materiałów polimerowych, a także poświęcone ogólnej tematyce rynku tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie. Nagrodami o łącznej wartości 12 tys. zł są bony rabatowe na wynajęcie powierzchni wystawienniczej na targach PLASTPOL 2011. Odpowiednio na kwoty 6 tys., 4 tys., i 2 tys. złotych otrzymają je zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

Ponadto targi odwiedzą stali goście – prężnie działający w kole Tech-Plast studenci z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego  w Bydgoszczy. Studenci od 2004 roku nieprzerwanie widnieją na liście wystawców PLASTPOLU. Jak co roku zaprezentują swoje osiągnięcia na stoisku Narzędziowców Regionu Bydgoskiego. Stanowisko studentów z Bydgoszczy stało się już tradycyjnym miejscem spotkań i dyskusji przedstawicieli biznesu oraz studentów z uczelni technicznych z całej Polski. To doskonały dowód na ścisłą i owocną współpracę szkolnictwa wyższego oraz środowiska naukowego z przemysłem.

Jednym z elementów jubileuszowych targów będzie wystawa zdjęć „z branży”, między innymi z PLASTPOLU, ale także innych wydarzeń upamiętnionych przez Reportera Chemicznego.

Targom PLASTPOL towarzyszyć będzie szereg konferencji i spotkań branżowych. W programie m.in. seminarium techniczne Plastech Info.

Szczegóły na www.targikielce.pl. Zapraszamy!