taropak
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
WiSpak sp. z o.o. - Materiały i urządzenia do pakowania

WiSpak sp. z o.o. - Materiały i urządzenia do pakowania

Maszyny Pakujące Vincent Sp. z o.o.

Maszyny Pakujące Vincent Sp. z o.o.

Food Pack Sp. z o.o.

Food Pack Sp. z o.o.

WASTROL sp. z.o.o.

WASTROL sp. z.o.o.

Poleć nas innym
Podsumowanie - PLASTPOL 2011 większy o 20%
(2011-06-06)

PLASTPOL 2011 większy o 20%

Tony nowoczesnego sprzętu, setki nowości i 680 wystawców z aż 31 państw. Tak jedynie w skrócie można opisać jedną z największych wystaw tej branży w Europie – XV Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL zorganizowane w Targach Kielce od 24 do 27 maja 2011 roku. Wystawę odwiedziło więcej gości niż w ubiegłym roku – 17.000.

PLASTPOL pobił rekord zarówno pod względem liczby wystawców, jak i powierzchni, na jakiej goście zaprezentowali swoje produkty. To najbardziej międzynarodowa wystawa w Polsce. Aż w 6 halach maszyny pokazały firmy z całego świata. Wśród nich byli przedstawiciele Niemiec, Włoch, Szwecji, Austrii, Francji, Korei, Szwajcarii, Chin, Tajwanu, Czech, Holandii, Turcji, Węgier, Hiszpanii, Portugalii, Ukrainy, Japonii, Belgii, USA, Tajlandii, Słowacji, Danii, Wielkiej Brytanii, Indii, Arabii Saudyjskiej, Izraela, Egiptu, Słowenii, Litwy, Łotwy i Polski. Ponad połowa z wystawców to firmy zagraniczne. Stąd też PLASTPOL od wielu lat jest najbardziej międzynarodową imprezą targową w Polsce.

Na targach PLASTPOL znaleźć było można maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw. Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty zaoferowały również firmy z branży opakowań z tworzyw sztucznych. Można było obejrzeć również całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów. Po raz pierwszy zakres branżowy targów został poszerzony o gumę.

Udział w targach PLASTPOL 2011 wzięły czołowe firmy z branży. Wśród producentów i dystrybutorów maszyn znleźli się między innymi: A.Marciniak, Arburg, Autodesk, Battenfeld, BMB, Demag, Desma, Dopak, Elbi,  Engel, Erema, MT Recykling, Muehsam, Nissei, Plastigo, Plastline, Reifenhauser, Stork, Wadim Plast, Wema. Z kolei wśród firm tworzywowych stoiska zaprezentowały firmy A.Schulman, Albis, Ampacet, Ashland, Azoty, Basf, Bassel Orlen, Biesterfeld, Borealis, Brenntag, Gabriel Chemie, Resinex, Sabic, TVK.  Nowości pojawiły się niemal na wszystkich stoiskach.

Wysoki poziom prezentowanych na targach produktów zaowocował dużą liczbą nagrodzonych.
W sumie przyznano 23 wyróżnienia i 10 złotych medali Targów Kielce. Zwycięzców wyłoniono w 5 kategoriach: maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, narzędzia i oprzyrządowanie do przetwórstwa tworzyw sztucznych, tworzywa i środki pomocnicze, techniki specjalne oraz technologie. Za oryginalny sposób wystąpienia targowego, czyli aranżację stoiska przyznano 15 wyróżnień i 3 medale.

Na uroczystej Gali rozstrzygnięto także konkurs z wiedzy o przetwórstwie tworzyw sztucznych OMNIPLAST.
Udział wzięli w nim polscy wystawcy targów PLASTPOL. Spośród wszystkich uczestników do finału zakwalifikowano 9 firm. Ich przedstawiciele przystąpili do pisemnego testu, który odbył się 24 maja w halach Targów Kielce. Nagrody trójce najlepszych wręczył biznes menadżer spółki Enterio Jacek Szczerba. Zdobywcą pierwszego miejsca oraz tytułu OMNIPLASTA 2011, podobnie jak w roku ubiegłym, został Robert Kocoń z firmy AMPACET Polska i otrzymał bon rabatowy o wartości 6000 zł. Nagrodą jest zniżka na wynajęcie powierzchni targowej na wystawie PLASTPOL 2012 Drugie miejsce oraz bon o wartości 4000 zł otrzymał Paweł Rup z A. SCHULMAN Polska. Trzecim finalistą, był Tomasz Pyrek z DREWNEX Recykling Plastics. Został uhonorowany bonem rabatowym w wysokości 2000 zł. Organizatorami konkursu już po raz drugi byli portal tworzywa.pl. oraz Targi Kielce S.A.

Ponadto na targach rozstrzygnięto także konkurs „Lepsza strona tworzyw” na najlepszą branżową firmową stronę internetową. W tej kategorii zatriumfowała firma Tuplex. Organizatorem konkursu był portal Plastech.pl. Patronat nad wydarzeniem objęły Azoty Tarnów i Drewnex Recycling Plastics. Targom PLASTPOL towarzyszył szereg konferencji i spotkań branżowych.