taropak
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
WiSpak sp. z o.o. - Materiały i urządzenia do pakowania

WiSpak sp. z o.o. - Materiały i urządzenia do pakowania

Maszyny Pakujące Vincent Sp. z o.o.

Maszyny Pakujące Vincent Sp. z o.o.

Food Pack Sp. z o.o.

Food Pack Sp. z o.o.

WASTROL sp. z.o.o.

WASTROL sp. z.o.o.

Poleć nas innym
Kongres FUTURE-PACKAGING - technologie jutra w branży opakowań
(2012-01-24)
W dniach 7.-8.03.2012 w TFZ - Technologie- und Forschungszentrum, Wiener Neustadt
 odbędzie się kongres FUTURE-PACKAGING


W ciągu dwóch dni kongresu "FUTURE-PACKAGING - technologie jutra w branży opakowań" poruszane będą zagadnienia dotyczące przyszłości branży opakowań, jak również temat bioplastików.
 
Tematem pierwszego dnia kongresu (07.03.2012) będą aktywne i inteligentne opakowania.

Opakowania służące jedynie do celów higienicznych czy marketingowych należą do przeszłości. Opakowania jutra i materiały do ich produkcji będą musiały umieć absorbować bądź wydzielać odpowiednie gazy, aby utrzymać zawartość w optymalnej świeżości. Powinny rozpoznawać szkodliwe substancje, jak na przykład aktywne bakterie salmonelli, i pokazywać je wybarwione w wyniku odpowiednich reakcji. W przypadku zmian zachodzących w żywności wskaźniki świeżości będą reagować na produkty przemiany materii niepożądanych mikroorganizmów i informować, że zawartość jest zepsuta. Z kolei wskaźniki zmian czasu i temperatury poprzez zmianę zabarwienia etykiety pokażą, że w drodze na półkę sklepową produkt nie był przez cały czas odpowiednio chłodzony. Do tej pory interakcje pomiędzy opakowaniem i żywnością były zjawiskiem niepożądanym. Przykładowo, wydzielane z opakowania substancje działające antybakteryjnie mogłyby wpływać na trwałość przechowywania produktów. Dla takich zastosowań nanotechnologia oferuje zaskakujące możliwości. Ale w jaki sposób mierzy się nanocząsteczki? Co przewiduje prawo? Czy to, co możliwe, jest również dopuszczalne?

Drugi dzień kongresu (08.03.2012) poświęcony będzie bioplastikom.
Surowce, z których wytwarzane są bioplastiki, takie jak kukurydza, buraki cukrowe,  trzcina cukrowa, zboża, różne trawy i inne surowce odnawialne dostarczające węgla, mają różną wydajność i nie zawsze są jednakowo osiągalne. Wszędzie i w nadmiarze dostępny jest dwutlenek węgla pochodzący ze spalarni. To też mogłoby być źródłem do produkcji bioplastików. Eksperci przybliżą zagadnienia dotyczące kompoundowania, przetwarzania, rozwoju i wymogów rynku, jak również możliwości i granic zastosowania bioplastików w charakterze opakowań do żywności. Przedstawią też aktualne wyniki międzynarodowego projektu badawczego w zakresie PLA i innych bazujących na wytrzymałości bioplastików, który obejmował badania dotyczące ich fizycznych właściwości w zależności od użytego surowca i dodatków.

W powiązaniu z kongresem w dn. od 7. do 8.03.2012 odbędzie się wystawa, na której firmy prezentować będą swoją wiedzę i produkty.

Wskazówki dla wystawców, odwiedzających i bliższe informacje można znaleźć pod adresem: www.ASIP-Forum.at


asip.jpg

Agencja Współpracy Gospodarczej Dolnej Austrii

Marcin Mikulski
ecoplus International Polska Sp. z o.o.

ul. Mokotowska 1
PL 00-640 Warszawa
Mobil +48 603 255 988
Tel. +4822 378 99 83, Fax +4822 378 99 84