taropak
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
WiSpak sp. z o.o. - Materiały i urządzenia do pakowania

WiSpak sp. z o.o. - Materiały i urządzenia do pakowania

Maszyny Pakujące Vincent Sp. z o.o.

Maszyny Pakujące Vincent Sp. z o.o.

Food Pack Sp. z o.o.

Food Pack Sp. z o.o.

WASTROL sp. z.o.o.

WASTROL sp. z.o.o.

Poleć nas innym
WALKI poszerza sektor produkcyjny w Europie Środkowej
(2013-04-08)
WZLKI.jpg
Początkowo fabryka zajmie się obsługą segmentów klientów, przemysłu leśnego oraz opakowań dla klientów. Inwestycja wyniesie około 10 mln EUR. W początkowym okresie działalności zakład będzie zatrudniać około 50 osób.

„Grupa Walki ma nadzieję pokazać tą inwestycją ogromne zaangażowanie firmy w Europie Środkowej i Wschodniej — regionie, w którym baza klientów dynamicznie sie powiększa. Zamierzamy zaproponować bardziej efektywne i trwałe rozwiązania dotyczące łańcucha dostaw oraz korzystniejsze możliwości na poziomie obsługi klienta. Bycie blisko naszych klientów zawsze było i pozostanie priorytetem dla firmy Walki. Teraz z zupełnie nowym zapleczem produkcyjnym będziemy mieli możliwość skrócić czas realizacji, a w dłuższej perspektywie rozszerzyć ofertę produktów” — mówi Leif Frilund, prezes i dyrektor generalny.

„Uruchomienie zakładu produkcyjnego światowego formatu daje nam nowe możliwości poszerzenia naszych działań w procesie wzrostu firmy. W przyszłości będziemy mieć jeszcze więcej okazji, żeby zoptymalizować naszą działalność produkcyjną w Europie i uzyskać dostęp do nowych źródeł pozyskiwania surowców” — mówi Timo Finnström, wiceprezes wykonawczy odpowiedzialny za działania operacyjne.

Zakład został strategicznie ulokowany we Wrocławiu, w południowo-wschodniej Polsce, z bardzo dobrym dojazdem do autostrady i w pobliżu kluczowych rynków.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z następującymi osobami:
Leif Frilund, prezes i dyrektor generalny, nr tel. +358 (0)40 354 3330
Timo Finnström, wiceprezes wykonawczy odpowiedzialny za działania operacyjne, nr tel. +358 (0)40 585 2648
Frank Grossmann, wiceprezes wykonawczy odpowiedzialny za dział Rynki, nr tel. +49 (0)172 169 4650

Firma Walki — krótki opis

Grupa Walki jest jednym z największych producentów laminatów technicznych i materiałów do opakowań ochronnych. Specjalizuje się w produkcji inteligentnych laminatów wielowarstwowych opartych na różnych rodzajach podłoża, przeznaczonych do różnych zastosowań — od energooszczędnych okładzin i membran budowlanych po opakowania barierowe. Grupa Walki działa na terenie dwunastu krajów, posiada zakłady w Finlandii, Niemczech, Holandii, Polsce, Rosji, Wielkiej Brytanii i Chinach i zatrudnia około 950 pracowników. Roczna sprzedaż netto Grupy wynosi ponad 300 milionów euro. www.walki.com