taropak
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
WiSpak sp. z o.o. - Materiały i urządzenia do pakowania

WiSpak sp. z o.o. - Materiały i urządzenia do pakowania

Maszyny Pakujące Vincent Sp. z o.o.

Maszyny Pakujące Vincent Sp. z o.o.

Food Pack Sp. z o.o.

Food Pack Sp. z o.o.

WASTROL sp. z.o.o.

WASTROL sp. z.o.o.

Poleć nas innym
RAJAPACK Polska filarem środkowoeuropejskiej sieci dystrybucyjnej Grupy RAJA
(2015-09-23)

Grupa RAJA – lider rynku opakowaniowego – oprze proces optymalizacji sieci dystrybucyjnej w Europie Środkowo - Wschodniej na centrum dystrybucyjnym polskiego oddziału. Od września zamówienia na produkty RAJAPACK płynące z Czech i Słowacji będą realizowane w oparciu o zasoby magazynu w Warszawie. Dotąd czeska filia korzystała z magazynów oddziału belgijskiego.

Ostatnie zmiany w organizacji struktury logistycznej są częścią drugiego etapu procesu optymalizacji środkowoeuropejskiej sieci dystrybucyjnej Grupy RAJA. Pierwszym krokiem była relokacja firmy RAJAPACK Polska w 2014 r. ze Szczecina do Warszawy oraz wynajem magazynu o powierzchni 6 000 m². Siedziba firmy w centralnej części kraju ułatwia kontakt z klientami oraz kontrahentami, a także umożliwia dystrybucję na całą Europę Środkową i Wschodnią. Warszawski magazyn pozwala realizować zamówienia z oferty ponad 2 200 produktów w przeciągu dwóch dni roboczych. Zmianom logistycznym towarzyszy ujednolicenie oferty polskiego i czeskiego oddziału, czego potwierdzeniem jest wspólny katalog produktów oraz tożsame strony internetowe.

- Grupa RAJA dąży do ekspansji w Europie Środkowej i Wschodniej w oparciu o dystrybucję z magazynu w Warszawie. Pierwszym etapem było ustalenie wspólnej oferty produktowej dla odbiorców w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji. Wybór 2 200 artykułów w pełni zaspokaja wysokie oczekiwania naszych klientów, a także umożliwia zacieśnienie współpracy z lokalnymi dostawcami. Stała dostępność towaru oraz sprawna logistyka umożliwiają realizację dostaw już w 2 dni robocze. Synergia środkowoeuropejskich oddziałów Grupy RAJA pozwoli naszym spółkom rozwijać się jeszcze szybciej, osiągając jednocześnie zakładaną dochodowość. – mówi Jarosław Kamiński, Dyrektor Zarządzający RAJAPACK Polska.