taropak
Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
WiSpak sp. z o.o. - Materiały i urządzenia do pakowania

WiSpak sp. z o.o. - Materiały i urządzenia do pakowania

Maszyny Pakujące Vincent Sp. z o.o.

Maszyny Pakujące Vincent Sp. z o.o.

Food Pack Sp. z o.o.

Food Pack Sp. z o.o.

WASTROL sp. z.o.o.

WASTROL sp. z.o.o.

Poleć nas innym
XV Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, Kielce 24-27.05.2011
(2011-05-27)
XV Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, Kielce 24-27.05.2011

TARGI KIELCE S.A.
ul. Zakładowa 1
25-672 Kielce

plastpol.jpg

PLASTPOL dla najlepszych

W 2010 roku organizowane w Targach Kielce Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych zgromadziły blisko 700 firm z całego świata. Do dyspozycji biorących udział w targach przeznaczono blisko 25 000 mkw. powierzchni. Nieliczne firmy nie odbiły się jeszcze po kryzysie, ale edycja PLASTPOL 2010 z pewnością była na najwyższym poziomie. Na PLASTPOLU stoiska miały niemal wszystkie kluczowe firmy z branży przetwórczej.

Po recesji z przełomu 2008 i 2009 roku, który dotknął sporą część przedstawicieli branży tworzyw sztucznych, teraz sytuacja się poprawia, choć wciąż bardzo powoli. Tegoroczna edycja targów PLASTPOL zgromadziła aż 700 wystawców z 29 krajów. Do Kielc przybyli reprezentanci niemal wszystkich krajów Europy, a także z USA, Indii, Japonii, Tajwanu, Chin, Egiptu, Hong Kongu, Korei i Tajlandii. Udział w wystawie wzięły czołowe firmy z branży. Wśród producentów i dystrybutorów maszyn znalazły się między innymi Dopak, Krauss Maffei, Muehsam, Engel, Arburg, Weima Maschinenbaum, Desma, Reifenhaüser, Elbi, Plast Line, Battenfeld, Wadim Plast, Negri Bossi, Erema, Uniloy Milacron czy Piovan, a lista wystawców nie jest jeszcze zamknięta. Sektor tworzyw reprezentowany był przez liderów takich jak np. Basell Orlen, Anwil, TVK, Borealis, Ampacet, PolyOne, Dunastyr, Polimeri Europa, a także A. Schulman Polska oraz inne kluczowe dla branży firmy. Będąc na targach nie można było ominąć z pewnością również firm narzędziowych, wśród których pojawiły się między innymi Hasco, D-M-E, Ewikon, Eschmann Stal, Böhler Uddeholm, a także producentów najnowocześniejszego oprogramowania np. Autodesk, Prosolutions i wielu innych. Swoją ofertę przedstawiło również Plastigo. Obecność tych firm to jeden z dowodów na to, że PLASTPOL jest na mapie Europy liczącą się imprezą dla tej branży.

plastpol07m.jpg

Marka PLASTPOL to bardzo ważny atut. Kielce stały się już symbolem, stolicą przemysłu tworzyw sztucznych w Polsce. Nasza strategia polega na stałym podnoszeniu jakości usług. Wystawcy przyjeżdżający do nas mogą być pewni, że pieniądze, które przeznaczają na udział w PLASTPOLU nie są i nigdy nie będą zmarnowane. Od kilku już lat w rankingu Polskiej Korporacji Targowej PLASTPOL jest na szczycie listy wśród imprez o największej liczbie wystawców zagranicznych. To właśnie na tej imprezie można spotkać liderów, którzy przyciągają na swoje stoiska rynkowymi hitami i nowościami.

Ponadto wystawa w 2011 roku odbędzie w zupełnie nowej targowej scenerii, na o wiele wyższym poziomie. Pod koniec sierpnia oddano do użytku najnowocześniejszy w Polsce pawilon wystawienniczy, halę E, a także drugą halę, która jest ulepszoną rekonstrukcją pawilonu, jaki w ubiegłym roku został dotknięty pożarem. Hala F, podobnie jak nowa E, zaopatrzona jest w najnowocześniejszy system przeciwpożarowy. Ze starego pawilonu pozostała wyłącznie fasada. Nowa hala F ma ponad 4,4 tys. m², a jej wnętrze jest nowocześniejsze niż poprzednio. Konstrukcja dachu została podniesiona o ponad 2 metry, a projekt wnętrza zakłada radykalne ograniczenie liczby słupów. Wysokość pawilonu sięga 12 metrów. Prace budowlane prowadzone są w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Targów Kielce jako Międzynarodowego Ośrodka Wystawienniczo – Kongresowego” w ramach Działania III.2 Infrastruktura turystyki kongresowej i targowej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, na łączną kwotę 166 913 929,09 PLN netto.

W 2011 roku obędzie się piętnasta, a zatem jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL. Z tego powodu będzie to wystawa wyjątkowa. Wszystkich gości Targów Kielce zaskoczy z pewnością również rozpoczęcie kolejnej gigantycznej inwestycji kieleckiego ośrodka. Po hali E i F przyjdzie bowiem kolej na budowę Centrum Kongresowego na 1000 osób, nad którym królować będzie wieża widokowa połączona z salą bankietową. Wszystko wskazuje na to, że początki tego przedsięwzięcia będą już wiosną widoczne.

Zapraszamy do Kielc na kolejną edycję targów PLASTPOL od 24 do 27 maja 2011 roku!
  

Więcej informacji na www.plastpol.com
Więcej informacji na www.targikielce.pl
 
targikielce.jpg  logo_plastpol.jpg